Leczenie urazów zębów i dziąseł u dzieci

Jak leczymy zęby po urazie?

 

Jak długo będzie służyć ząb po urazie zależy od tego, jak szybko i prawidłowo będzie udzielona pomoc. Pomoc przy urazach udziela się według specjalnych międzynarodowych protokołów.

Ratujemy zęby po urazach i nawet wybite zęby, leczą i odbudowują zęby po urazach tak by w przyszłości zęby mogły spełniać swoje funkcje i dobrze wyglądały w kolejnych latach.

Replantujemy wybite zęby! Odbudowujemy zęby przy pomocy nowoczesnych materiałów kompozytowych – dają wspaniałą estetykę, o odbudowie nikt się nawet nie domyśli!

Wybity ząb mleczny NIE replantuje się (replantuje się tylko zęby stałe), gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia zawiązka zęba stałego. Lekarz opracuje dziąsło, ochroni przed infekcją, sprawdzi czy nie jest uszkodzony zawiązek zęba stałego.

 

Jak leczymy urazy dziąseł?

 

Dziąsło – część śluzówki jamy ustnej. Składa się z bardzo wrażliwych i delikatnych tkanek, dlatego często dochodzi do urazów.

Uszkodzić śluzówkę jamy ustnej dziecko może w wyniku upadku, uderzenia o twardy przedmiot lub swoje zęby. Śluzówka jest bogato unaczyniona – urazowi może towarzyszyć obrzęk i krwotok. Z reguły, błona śluzowa goi się szybko bez poważnych powikłań, ale warto pokazać dziecko dentyście. Lekarz oceni stopień urazu, odkazi ranę, zaleci środki przeciwbólowe, płukanie, aplikację specjalnej pasty dentystycznej według wskazań.

 

Co robić gdy doszło do urazu?

 

Instrukcja dla rodziców – co robić, gdy doszło do urazu zęba u dziecka?

Koszt wizyty u dentysty – 250 zł.

Szynowanie zęba po urazie – 450 zł.

Estetyczna odbudowa zęba po urazie – 350 zł.


Posted in Usługi


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *