Pierwsza wizyta stomatologiczna Dziecka – zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Twoje dziecko w przyszłości spokojnie i z przyjemnością przychodziło do swojego dentysty. Jest to kwestia naszej profesjonalnej kompetencji. Jest to warunek zdrowych i pięknych zębów na lata.

Rezerwacja wizyty

Liczymy na pomoc i współpracę rodziców. Od tego zależy, w jakim humorze dziecko przyjdzie do gabinetu, jak będzie kontaktować się z lekarzem, a także sukces leczenia.

Poniższe informacje pomogą Ci prawidłowo przygotować dziecko do wizyty u dentysty.

  1. Opowiedz maluchowi o wizycie u dentysty, jak o ciekawym ale rutynowym wydarzeniu, na przykład jak o poznawaniu nowych przyjaciół.
  2. Najlepiej, by z dzieckiem rozmawiała osoba z rodziny, która osobiście nie ma strachu przed dentystą. Dziecko jest bardzo wrażliwe i może odczuwać Twój strach i niepewność, a wtedy samo zacznie się bać.
  3. Mów o dziecięcym stomatologu po imieniu i wyjaśnij, że jest to lekarz, który zobaczy “jakie masz piękne zęby”.
  4. Zrób to najlepiej 1 lub 2 dni przed wizytą – wtedy dziecko będzie mieć mniej czasu, by niepokoić się i najprawdopodobniej nie usłyszy “strasznych historii” rówieśników.
  5. Nie obiecuj drogich prezentów za dobre zachowanie – dziecko może pomyśleć, że trzeba będzie zrobić coś bardzo trudnego.
  6. Nie mów “nie bój się” lub “nie będzie bolało” lub “trzeba wytrzymać”. Myśl, że wizyta u dentysty wymaga odwagi i może być bolesna, mogła nawet nie przejść dziecku przez głowę.
  7. Nie opowiadaj dziecku co będzie robić lekarz, szczególnie jeśli to dotyczy znieczulenia, usunięcia zęba lub leczenia. Dziecięcy stomatolog sam określi co musi wiedzieć Twoje dziecko przed zabiegiem.
  8. Dziecku powinien towarzyszyć rodzic. Weź ze sobą ulubioną książkę lub zabawkę dziecka. Przed wejściem do gabinetu usiądź z dzieckiem i razem poczytajcie na głos, pooglądajcie obrazki, pobawcie się.
  9. Podejdź do pierwszej wizyty do dentysty poważnie.
  10. Pozytywne wrażenie od pierwszej wizyty stomatologicznej może wpłynąć na zachowania zdrowotne dziecka i kształtować postawę wobec zdrowia i higieny jamy ustnej na długie lata.

Jeżeli jednak masz wątpliwości skonsultuj się z personelem gabinetu – zawsze chętnie pomożemy!

Z naszej strony zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Twoje dziecko w przyszłości spokojnie i z przyjemnością przychodziło do swojego dentysty. Jest to kwestia naszej profesjonalnej kompetencji. Jest to warunek zdrowych i pięknych zębów na lata.

Koszt pierwszej wizyty – 250 zł

Na pierwszą wizytę zabierz ze sobą szczoteczkę i pastę Dziecka oraz książeczkę zdrowia.

Jeśli masz możliwość wydrukuj i wypełnij dokumenty w domu:

Rezerwacja wizyty