Leczenie zapalenia miazgi u dzieci

Czym jest zapalenie miazgi?

 

Zapalenie miazgi – to zapalenie wrażliwych miękkich tkanek w środku zęba (miazgi), które rozwija się w wyniku zaawansowanej próchnicy lub jako samodzielny proces, na przykład, po urazie zęba. Zapalenie miazgi zębów mlecznych może być ostre lub przewlekłe.

 

Trzeba leczyć zęby mleczne?

 

Niektórzy rodzice nie przejmują się, gdy u dziecka niszczą się zęby z powodu próchnicy, gdyż na ich miejscu pojawią się nowe. Jednak takie podejście może stać się katastrofą dla zębów stałych. Zawiązki zębów stałych umiejscowione od razu pod zębami mlecznymi, dlatego infekcja może łatwo przeniknąć wewnątrz szczęki i uszkodzić je. Wtedy już podczas wyrzynania się zęby stałe będą chore.

 

Dlaczego w zębach mlecznych pojawia się zapalenie miazgi?

 

Do 12 roku życia szkliwo zębów jest jeszcze nie do końca zmineralizowane, dlatego próchnica u dzieci rozwija się bardzo szybko. Po uszkodzeniu twardego szkliwa zęba bakterie przenikają głębiej do miazgi – miękka tkanka, gdzie obecne nerw i naczynia zęba. Bez leczenia zapalenie miazgi może wywołać zapalenia tkanek otaczających ząb.

 

Jak rozpoznać zapalenie miazgi u dzieci?

 

Zapalenie miazgi zębów mlecznych często przebiega bezobjawowo, póki nie dojdzie do ostrej fazy. Wtedy u dziecka pojawia się pulsujący ból zęba. Wieczorem lub w nocy, pod wpływem zimna lub ciepła ból nasila się , a jeżeli w tkankach pojawiła się ropa ból nasila się bardziej pod wpływem ciepła. U dziecka może pojawić się obrzęk miękkich tkanek i powiększenie węzłów chłonnych.

 

Czy można wyleczyć zapalenia miazgi podczas jednej wizyty?

 

Liczne gabinety stomatologiczne proponują leczenie zapalenia miazgi u dzieci. Ale z reguły cały zabieg wymaga około trzech wizyt u dentysty. Jest to niepotrzebne dodatkowe obciążenie psychologiczne dla dziecka i rodziców. Plus – zwiększenie kosztów leczenia. W PerioCare KIDS leczenie zapalenia miazgi odbywa się podczas jednej wizyty! Tą metodę stosują najlepsze kliniki na świecie. Żywą miazgę mlecznego zęba pokrywa się specjalnym biokompatybilnym materiałem. On twardnieje i staje się  niezawodną ochroną przed działaniem bakterii. Takie leczenie zapalenia miazgi jest efektywne i najmniej traumatyczne dla zęba.

Jeżeli zapalenie miazgi jest nieodwracalne – przeprowadzamy leczenie kanałowe. Dokładnie opracowujemy komorę i kanały zęba, dezynfekujemy oraz wypełniamy kanały biokompatybilnym materiałem. Ząb po leczeniu kanałowym odbudowujemy wypełnieniem lub koroną.

 

Jak leczymy zapalenie miazgi w PerioCare KIDS?

 

W PerioCare KIDS leczenie zapalenia miazgi zębów mlecznych odbywa się tylko nowoczesnymi biokompatybilnymi materiałami.

 

Jaki jest koszt leczenia zapalenia miazgi u dzieci?

 

Metoda biologiczna leczenia zapalenia miazgi w jednym kanale (z użyciem MTA) – 150 zł.

Leczenie amputacyjne/kanałowe metodą ZOE – 150 zł.

Wypełnienie światłoutwardzalne – 180 zł.

Korona stalowa – 300 zł.

Komputerowe bezbolesne znieczulenie Wand STA – 40 zł.

Całkowity koszt leczenia – 370-490 zł.

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *