Kiedy dziecko pierwszy raz odwiedza stomatologa

 

Podczas pierwszej wizyty Dziecka w gabinecie stomatologicznym dokładam wszelkich starań by miało pozytywne wspomnienia i kolejny raz z chęcią mnie odwiedziło.

Wszystko zaczyna się w poczekalni – z myślą o Małych pacjentach urządziłam miejsce gdzie bez nudy spędzą czas przed wizytą, póki rodzice wypełniają dokumenty. Na dzieci czekają zabawki, puzzle i mała “zębowa” biblioteka z książkami, które możecie zabrać na kilka dni do poczytania w domu ze swoimi pociechami.

W formie zabawy maluch poznaje gabinet i stomatologiczne sprzęty – jest tego sporo. Duży fotel który jak winda jeździ góra-dół, lampa która świeci jak latarka, dmuchawka która jak suszarka suszy włosy suszy ząbki, odkurzacz lub słoń które piją wodą itd.

Rodzice dostają pisemne szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia zębów, błony śluzowej, wędzidełek, zgryzu, zalecenia higieniczne i żywieniowe. Jeżeli Dziecko dobrze współpracuje już na pierwszej wizycie ma profesjonalnie czyszczone ząbki i aplikowane preparaty wzmacniające szkliwo.

Kiedy rozmawiam z Rodzicami Dziecko może się bawić w gabinecie lub oglądać bajki prosto na fotelu stomatologicznym. Każda wizyta kończy się “męką” wyboru nagrody dla Dzielnego Pacjenta 🙂

Kilka rad jak przygotować Dziecko do wizyty -> klik
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *