Wypełnienia w zębach mlecznych

Wypełnienia w zębach mlecznych u dzieci są konieczne?

 

Dużo rodziców myśli, że mleczne zęby dziecku nie trzeba leczyć do okresu wymiany na zęby stałe. Niestety, skutki tego są niekorzystne dla dziecka i zębów stałych. Wyleczone zęby mleczne są gwarantem tego, że zęby stałe będą wyrzynać się prawidłowo i również będą zdrowe. Dodatkowo infekcje w jamie ustnej często rozpoczynają proces zapalny w całym organizmie dziecka.

Nowoczesne materiały, przy pomocy których odbywa się leczenie zębów mlecznych, będą służyć aż do momentu wymiany uzębienia na stałe. Pamiętaj: jeżeli w zębach mlecznych są problemy – próchnica, zapalenia miazgi lub inne – leczyć je można i trzeba, tak samo jak choroby zębów stałych u dorosłych.

 

Prawda, że nie można zakładać wypełnienia światłoutwardzalne w zębach mlecznych?

 

Nie prawda. W PerioCare KIDS zakłada się dzieciom piękne światłoutwardzalne wypełnienia tak samo jak i dorosłym. Takimi materiałami pracują lekarze w nowoczesnych dziecięcych stomatologiach na całym świecie. Ważne jest przestrzeganie protokołów leczniczych i profesjonalizm lekarza. Cementy, które stosowano wcześniej do wypełnień w zębach mlecznych – to wczorajszy dzień w stomatologii. Zakładamy dzieciom ?dorosłe? wypełnienia i gwarantujemy, że będą służyć do okresu wymiany mlecznych zębów na stałe.

 

Jak zakłada się wypełnienia w zębach mlecznych?

 

Proces leczenia przebiega według międzynarodowych protokołów, izolując ząb od śliny i dokładnie zgodnie z techniką zakładania wypełnień. Stosuje się miejscowe znieczulenie.

Ząb po założeniu wypełnienia będzie funkcjonalny i estetyczny – lekarz odbuduje kształt zęba. W przypadku przednich zębów mlecznych jakość wypełnień wpływa na piękno uśmiechu, a w przypadku bocznych zębów – na funkcję zębów i zdrowie tkanek otaczających ząb.

Jaki jest koszt wypełnień w zębach mlecznych?

 

Koszt wypełnienia kompozytowego w zębie mlecznym – 250 zł.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *