lek. dent. Swietłana Kozaczuk

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Autor i współautor publikacji w dziedzinie stomatologii laserowej i dziecięcej.

Posiada szeroką wiedzę nie tylko na temat leczenia i profilaktyki chorób jamy ustnej, ale i w zakresie psychologii pracy z Małymi Pacjentami.

Zajmuje się leczeniem i prowadzeniem dzieci w wieku od kilku miesięcy do 18 lat, również z wykorzystaniem sedacji wziewnej. Wspólnie z zespołem anestezjologicznym prowadzi leczenie stomatologiczne dzieci w warunkach znieczulenia ogólnego.

Autor bloga “Rodzice, Dzieci i Dentysta“. Organizator spotkań stomatologicznych z dziećmi w przedszkolach i żłobkach.

Mama Kseni i Marka.

Dr Swietłana Kozaczuk: “Moim celem jest przekazanie wiedzy rodzicom na temat zdrowia jamy ustnej, by każdy mógł świadomie dokonać wyboru i odpowiedzieć samemu sobie na pytanie: “Czy zdrowie jamy ustnej mojej i mojego dziecka jest dla mnie ważne i będę o to dbać czy nie?” Jestem przekonana, że piękny zdrowy uśmiech dziecka jest najbardziej widoczną wizytówką dobrego rodzicielstwa”.

lek. dent. Paulina Niemiec

Absolwentka Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży. Pracuje z wykorzystaniem sedacji podtlenkiem azotu oraz w znieczuleniu ogólnym.

Dzięki umiejętnościom miękkim i wiedzy z zakresu psychologii w łatwy sposób nawiązuje kontakt z małymi pacjentami. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Podczas wizyty w gabinecie pracuje nad pokonaniem lęku, rozwiewając wątpliwości z uśmiechem i humorem. Wierzy, że jakościowe leczenie dziecka ma ogromny wpływ na zdrowie jamy ustnej i nastawienie do wizyt w przyszłości.

Dr Paulina Niemiec : „Naważniejsze dla mnie jest zdobycie zaufania małego pacjenta oraz jego rodzica. Dążę do tego by w gabinecie panowała spokojna, pogodna atmosfera”.

lek. dent. Edward Horoszko

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Stomatologią dzieciecą zaczął zajmować sieę już na początku swojej ścieżki zawodowej, odkrywając wtedy u siebie zainteresowanie tą dziedziną stomatologii. Ponadto interesuje się ortodoncją, skupiając się na pacjentach dojrzewających.

Stawia na edukację zarówno małego pacjenta jak i rodziców, doskonale zdając sobie sprawę z tego jak ważna rolę odgrywają oni w uzyskaniu oraz utrzymaniu właściwych efektów leczenia.

Zajmuje się leczeniem z użyciem sedacji wziewnej, jak również leczeniem w warunkach znieczulenia ogólnego. Posiada także spore doświadczenie w prowadzeniu pacjentów obcojęzycznych.

Dr Edward Horoszko: “Cenię sobie przyjazne relacje z moimi pacjentami, dając im przy tym poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Podczas wizyty daję małemu pacjentowi niezbędny czas, aby dobrze poznał zarówno otoczenie jak i mnie”.

hig. stom. Daria Kara 

Pomaga pacjentom w utrzymaniu pięknego uśmiechu i zdrowych zębów. Przeprowadza profesjonalne czyszczenie zębów, usuwając płytkę nazębną i kamień nazębny. U dorosłych Pacjentów jest zaangażowana w proces wybielania zębów.

Udziela cennych wskazówek i porad dotyczących prawidłowej higieny. Indywidualnie dobiera przybory do higieny jamy ustnej i na wizycie ćwiczy technikę skutecznego oczyszczania zębów i przestrzeni międzyzębowych wg filozofii iTOP (individually Trained Oral Prophylaxis).

Daria Kara: „Dbam o komfort moich pacjentów. Z troską, empatią i profesjonalizmem staram się stworzyć pozytywne doświadczenia, które pozostaną w pamięci moich Małych i Dorosłych pacjentów na długo. Do zobaczenia, Twoja Partnerka w zachowaniu zdrowego uśmiechu Daria Kara”.

mgr Joanna Gajewska

Absolwentka AWF w Krakowie na kierunku Fizjoterapia.
Jej zainteresowanie fizjoterapią stomatologiczną rozpoczęło się od napisania pracy dyplomowej dotyczącej dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych u kobiet. Swoją wiedzę stale poszerza uczestnicząc w wielu szkoleniach z zakresu m.in. diagnozy i terapii kompleksu żuchwowo-czaszkowo-szyjnego, terapii N.A.P, masażu tkanek głębokich, oddychania, logopedii, diagnostyki i terapii dzieci. W gronie jej zainteresowań mieszczą się także dysfunkcje gałki ocznej oraz bóle głowy u dzieci i dorosłych.
W swojej pracy przywiązuje uwagę do kompleksowego, całościowego patrzenia na pacjenta. Ukończyła kurs podstawowy i zaawansowany uzyskując międzynarodowy certyfikat Akademii Terapii Czaszkowo-Twarzowej (CRAFTA). Przyjmuje dzieci i dorosłych z dysfunkcjami nerwów czaszkowych, odcinka szyjnego kręgosłupa, bólem i dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych, problemami czaszkowo-twarzowymi.
Współpracuje z logopedami, innymi fizjoterapeutami, optometrystami, stomatologami, psychoterapeutami, aby jeszcze efektywniej diagnozować i prowadzić terapię pacjenta.

Autorka bloga „Kinezjoteka”, na którym dzieli się wiedzą i doświadczeniem przydatnym zarówno dla specjalistów, jak i pacjentów.

Mgr Joanna Gajewska: „Uważam, że zbudowanie relacji z pacjentem opartej na zaufaniu i wzajemnym szacunku jest bardzo ważne. W codziennej praktyce staram się nie tylko stworzyć przyjazną atmosferę, ale także dokładnie tłumaczyć pacjentowi i jego opiekunowi dalsze kroki w terapii. Dążę do tego, żeby szczególnie małemu pacjentowi wizyta nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem.”