Kiedy zdarzy się, że Twoje dziecko skarży się na ból zęba, jesteśmy gotowi, by pomóc. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby okazać fachową pomoc w sposób, jak najbardziej przyjazny Małemu Pacjentowi.

Rezerwacja wizyty

 Umawianie wizyty bólowej:

  • Podczas rozmowy telefonicznej z rejestracją medyczną poinformuj, że jest to wizyta bólowa. Opowiedz co się dzieje z dzieckiem – pomoże to lekarzowi przygotować się do wizyty. 

W dniu wizyty:

  • Nie podawaj dziecku posiłku 2 godziny przed wizytą – lekarz będzie miał możliwość zastosowania w trakcie wizyty sedacji podtlenkiem azotu lub poda leki uspokajające (3-4 godziny na czczo).
  • Podaj leki przeciwbólowe (paracetamol/ibuprofen) 30 minut przed wizytą – znieczulenie miejscowe będzie miało większą skuteczność.

W trakcie wizyty:

  • Jeżeli dziecko boi się, ma negatywne doświadczenie związane z wizytą u dentysty. Porozmawiaj z lekarzem bez obecności dziecka lub kiedy dzieckiem zajmie się asystentka.
  • Lekarz zbada dziecko, następnie przedstawi sytuację kliniczną oraz plan działań.
  • Sedacja podtlenkiem azotu pomoże w uspokojeniu dziecka i zwiększy szansę na powodzenie uśmierzenia bólu przez lekarza, dlatego jest uwzględniona w kosztach wizyty bólowej.
  • Przy stanach zapalnych miazgi znieczulenie miejscowe może mieć ograniczone działanie, dlatego pamiętaj o lekach przeciwbólowych przed wizytą.

 

W większości przypadków, nasz zespół jest w stanie pomóc Małemu Pacjentowi podczas wizyty w gabinecie. W wyjątkowych sytuacjach dziecko zostaje skierowane do leczenia w warunkach szpitalnych.

Czas wizyty bólowej: 60 minut

Koszt wizyty bólowej – pierwsza pomoc: 380 zł
(cena zawiera sedację podtlenkiem azotu, znieczulenie miejscowe standardowe, rvg, opatrunek).

Komputerowe znieczulenie The Wand: 80 zł

W przypadku ekstrakcji zęba bocznego mlecznego koszt wizyty wynosi 590 zł: 280 zł ekstrakcja, 230 zł sedacja, 80 zł znieczulenie miejscowe.

 

Po umówieniu termin, jeśli masz możliwość wydrukuj i wypełnij dokumenty w domu: 

Rezerwacja wizyty