Ból zęba – pierwsza wizyta.

Kiedy zdarzy się, że Twoje dziecko skarży się na ból zęba, jesteśmy gotowi by pomóc. Nasz zespół dołoży wszelkich starań aby okazać fachową pomoc w sposób jak najbardziej przyjazny Małemu Pacjentowi.

 

Umawianie wizyty bólowej:

  • Podczas rozmowy telefonicznej z rejestracją medyczną poinformuj, że jest to wizyta bólowa. Opowiedz co się dzieje z dzieckiem – pomoże to lekarzowi przygotować się do wizyty.

 

W dniu wizyty:

  • Nie podawaj dziecku posiłku 2 godziny przed wizytą – lekarz będzie miał możliwość zastosowania w trakcie wizyty sedacji podtlenkiem azotu lub poda leki uspokajające (3-4 godziny na czczo).
  • Podaj leki przeciwbólowe (paracetamol/ibuprofen) 30 minut przed wizytą – znieczulenie miejscowe będzie miało większą skuteczność.

 

W trakcie wizyty:

  • Jeżeli dziecko boi się, ma negatywne doświadczenie związane z wizytą u dentysty. Porozmawiaj z lekarzem bez obecności dziecka lub kiedy dzieckiem zajmie się asystentka.
  • Lekarz zbada dziecko, następnie przedstawi sytuację kliniczną oraz plan działań.
  • Sedacja podtlenkiem azotu pomoże w uspokojeniu dziecka i zwiększy szansę na powodzenie uśmierzenia bólu przez lekarza, dlatego jest uwzględniona w kosztach wizyty bólowej.
  • Przy stanach zapalnych miazgi znieczulenie miejscowe może mieć ograniczone działanie, dlatego pamiętaj o lekach przeciwbólowych przed wizytą.

 

W większości przypadków nasz zespół jest w stanie pomóc Małemu Pacjentowi podczas wizyty w gabinecie. W wyjątkowych sytuacjach dziecko zostaje skierowane do leczenia w warunkach szpitalnych.

Czas wizyty bólowej: 60 minut

Koszt wizyty bólowej – pierwsza pomoc: 350 zł (cena zawiera sedację podtlenkiem azotu, znieczulenie miejscowe standardowe, rvg, opatrunek).

Komputerowe znieczulenie The Wand: 60 zł

Podanie leków uspokajających (Dormicum): 150 zł

W przypadku ekstrakcji zęba bocznego mlecznego koszt wizyty wynosi 440 – 610 zł: 250 zł ekstrakcja, 150 zł sedacja, 40/60 zł znieczulenie i ewentualnie Dormicum 150 zł.